Якщо ортодонтичні дефекти залишити поза увагою вони можуть призвести до випадання зубів, запалення ясен та інших стоматологічних проблем.
У якому віці слід починати ортодонтичне лікування? В будь-якому віці. Здорові зуби можуть бути переміщені у будь-якому віці. За словами деяких ортодонтів, рекомендується починати ортодонтичне лікування в більш ранньому віці, поки не сповільнилося зростання щелепи, в іншому випадку можливі деякі ускладнення, проте зараз близько 30% пацієнтів, які звернулися до лікарів ортодонтів, — дорослі.
При ортодонтичному лікуванні обов'язково потрібно враховувати індивідуальні особливості кожного пацієнта.
При першому огляді лікар-ортодонт клініки «Ювенталь» визначить:
Скільки може тривати ортодонтичне лікування?
Час ортодонтичного лікування індивідуальний і різний для кожного окремого пацієнта. Воно залежить від низки особливостей: від серйозності проблеми, від природних даних пацієнта та від бажання пацієнта. Безперечно, ортодонтичне лікування потребує часу, але воно варте того, щоб в результаті бути винагородженим здоровими зубами та гарною усмішкою. До того ж, час лікування залежить ще й від виконання гігієнічних процедур. Чим більш старанно пацієнт піклуватиметься про гігієну порожнини рота та стан ортодонтичних конструкцій, тим швидше він відчує результат лікування.
Дискомфорт при ортодонтичному лікуванні?
Деякі пацієнти відчувають легкий дискомфорт вперше кілька днів ортодонтичного лікування. Але потрібно звикнути до наявності ортодонтичних конструкцій у роті, якщо незвичні відчуття не зникнуть, то необхідно буде звернутися до свого лікаря-ортодонта.
При носінні брекет-системи необхідно:
Чистити зуби краще пінистою пастою, при цьому бути обережним, акуратно очищаючи простір між брекетами і яснами. Простежте, щоб самі зуби, і всі деталі брекет-системи були чистими.
Ортодонтичні конструкції (металеві пластини, скоби, брекет-системи) ретельно підбираються та кріпляться на певний період часу залежно від рекомендацій лікаря-ортодонта. При ортодонтичному лікуванні застосовуються різні види конструкції:
Металеві брекети. Головна перевага: надійність, міцність, відносно низька вартість. Недолік: недостатня естетичність, хоч це питання спірне.
Брекети із золотим напиленням. Перевага: міцність, тому що вони виготовлені з такого ж металу, що і металеві брекети. Недоліки: такі ж, як у металевих брекетів.
Пластикові брекети. Переваги: менш помітні на зубах ніж металеві брекети. Вартість нижча, ніж у інших естетичних брекетів.
Недоліки: можуть фарбуватися харчовими барвниками, низька міцність. Замки стираються під дією жувального навантаження, потрібна заміна пошкоджених замків.
Сапфірові брекети.
Перевага: чудова естетика.
Недолік: брекети можуть пошкоджуватися при вживанні заборонених «твердих» продуктів. Існують певні складнощі під час зняття брекетів. Брекети належать до розряду дорогих.
Керамічні брекети — найдорожчий і один із найпомітніших видів брекетів, тому що вони підбираються під колір природної емалі зуба. Вони не дратують ясна, щільно прилягають та дуже міцні.
Переваги: добрі естетичні властивості. Недоліки: найвища вартість.
Лінгвальні брекети (внутрішня брекет-система) - це естетичні системи з виправлення неправильного прикусу із збереженням зовнішньої краси зубних рядів. Багато видів лінгвальних брекетів, заслужили собі світове визнання та популярні на багатьох континентах та у багатьох країнах. Використовують лінгвальні брекети останніх поколінь (кріпляться до внутрішньої поверхні зубного ряду і вони абсолютно не видно). В ортодонтії поширена інша назва лінгвальних брекетів — невидимі брекети.
Усі брекети (брекет-системи), які застосовую для лікування неправильного прикусу, відносяться до сучасних брекетів та призводять до позитивного результату за короткий проміжок часу.
При установці брекетів можуть бути використані ортодонтичні інструменти, якими фіксують брекети, закріплюють дуги брекетів та після завершення лікування знімають брекети із зубів. Після того як брекети справили свою дію, їх акуратно видаляють із зубів, а залишки клеючих речовин знімають звичайним поліруванням зуба. Варто знову повернутися до установки брекетів і сказати про витрату матеріалів, що клеять. Клей, який застосовується спеціально для брекетів, має біологічне походження і не завдасть вашим зубам шкоди. Цей клей використовують у мінімальних кількостях при самій установці брекетів. Весь клей має бути видалений із зуба після завершення лікування, а його мінімальні залишки зійдуть за кілька днів після зняття брекетів.
При встановленні брекетів можливе неприємне почуття на поверхні зубів, слабка алергічна реакція ясен на клеючі речовини, тяжкість на зубах. Ця симптоматика проходить за невеликий відрізок часу, який потрібний для адаптації ясенних поверхонь та зубної тканини. Якщо ви вирішили встановити брекети та пройти курс лікування неправильного прикусу, запишіться на консультацію.
Ретейнер. Наслідки носіння брекетів повинні супроводжуватися виправленням зубних рядів та формуванням правильного прикусу. Щоб забезпечити стійкий і тривалий результат від лікування, ортодонти вдаються до ретенційного апарату, що складається з невеликої плетеної дуги, яка має довічні стабілізуючі властивості і не дозволяє зубам «розійтися» після зняття брекетів.
Ретенційна система (ретейнер) – це частина успішного лікування. Це лікування проводять після видалення брекетів із зубів і воно полягає у фіксації дуги на лінгвальну поверхню зубів. Існують і обмеження у носінні ретенційних апаратів: ретенційна дуга повинна перебувати на зубах певного проміжку часу, після чого її слід замінити на нову дугу.
Від брекетів чекають лише один кінцевий результат – це правильні та рівні зуби. Попит на брекети за кілька останніх років виріс дуже значно — це пов'язано із прагненням людей до здорового способу життя та гарної зовнішності.
Сьогодні, носіння брекетів стає цілком природною лікувальною процедурою, яка доступна та відкрита для будь-якої людини. Перед постановкою брекетів не проводять складних стоматологічних досліджень, тестів та проб, які виснажують пацієнта та вимагають масу вільного часу. Носіння брекетів вимагає акуратності та турботи на будь-якому терміні лікування. При спостереженні грамотного ортодонта та використання сучасних брекетів можна сподіватися на бажаний результат.
Знімні апарати можна розділити на однощелепні та двощелепні.
Двощелепні апарати застосовуються в період активного зростання щелеп. Дія апарату заснована на дії в зонах зростання щелеп, змінюється конфігурація альвеолярних відростків (кісткової тканини, в якій розташовуються корені зубів). Деякі види двощелепних апаратів можуть безпосередньо змінювати положення зубів, але це другорядне завдання. Двощелепні апарати призначені для носіння вночі доби. Апарати виготовляють у зуботехнічній лабораторії із попереднім отриманням відбитків зубних рядів пацієнта.
Однощелепні апарати. Пластинкові апарати на верхню чи нижню щелепу. Час носіння - 24 години на добу. Ці апарати застосовують для розширення верхнього зубного ряду, для виведення зубів у правильну позицію.
Преортодонтичні трейнери
В останні роки на ринку ортодонтичної продукції з'явилися готові знімні апарати. Зовні вони схожі на двощелепні капи. Виготовлені з еластомірного поліуритану. Призначені для нічного носіння. Називаються преортодонтичними трейнерами. Трейнер перешкоджає ротовому диханню, здійснює корекцію положення язика, впливає на положення зубів та виправлення прикусу.
Щоб дізнатися більше про можливості ортодонтії або записатися на прийом до фахівця, зателефонуйте: (068) 354-90-55, (04594) 6-01-49. Або натисніть кнопку «Зворотний дзвінок», і ми найближчим часом зв'яжемося з Вами.