Стоматологічна клініка у Броварах

Здорові ясна - запорука здорових зубів та гарної посмішки

Всім добре відомо, що здорові міцні зуби не можуть існувати без здорових ясен. Від їх стану безпосередньо залежить якість зубної емалі, міцність зубів та їхній вигляд, оскільки саме вони відповідають за формування зовнішнього ложа зубів. Для цього ясна постійно виробляє особливі ферменти, які надійно захищають всю ротову порожнину від патогенних бактерій.

У розвитку пародонтиту велику роль грає інфекція - ті мікроби, які у всіх у нас живуть у ротовій порожнині. Мікроби вражають навколозубні тканини, викликаючи розвиток запальних процесу, що призводить до розхитування зуба, а потім до його втрати. Тому важливо розуміти, наскільки необхідно періодичне видалення зубного каменю та професійне чищення зубів.

Гінгівектомія

При розростанні ясенних тканин, наявності хибних або реальних пародонтальних кишень передбачається гінгівектомія: хірургічне висічення зайвої ясенної тканини, що запобігає виникненню патологій, пов'язаних з пародонтом, та покращує естетику порожнини рота.

Гінгівектомія за допомогою лазера проводиться абсолютно безкровно, у щадному режимі, при цьому пародонтальна тканина зберігається краще, ніж при класичному хірургічному втручанні.

При лазерному видаленні ураженої тканини кишені поверхню рани карбонізується, запобігаючи цим подальше поширення інфекції.
Перевагами використання лазера є доступність та щадна техніка нейтралізації патогенної мікрофлори, мінімальні кровотечі та ліквідація запалення пародонтальної кишені. Бактерицидну дію та гемокоагуляцію забезпечує фінальна обробка лазером.

Кюретажу. На певних запущених стадіях запалення ясен виникає такий неприємний наслідок, як кишені. Утворюються вони шляхом відшарування ясен від поверхні зубів. Такі кишені з'являються в результаті запалення ясенних тканин, які стають м'якими та неживими. Кюретаж сьогодні дуже популярний. При лазерній терапії видаляють клітини епітелію зі стінок кишені, а грануляційна тканина випаровується. Після проведення лазерного кюретажу немає необхідності закривати область втручання пов'язками.

Застосування лазера в лікуванні ясен

При своєчасному лікуванні пародонтозу лазером можна зберегти зуби і нормалізувати якість життя. Якщо ж не займатися проблемою — ризик втратити зуби вже в молодому віці. Правильно обрана методика лікування цього захворювання стабілізує процес довгі роки.

На сьогоднішній день найсучаснішим, дієвим та ефективним є лікування пародонтиту лазером. Застосування лазерних технологій відкриває абсолютно нові можливості, дозволяючи лікареві-стоматологу запропонувати пацієнту великий перелік мінімально інвазивних, практично безболісних процедур у безпечних для здоров'я стерильних умовах, що відповідають найвищим клінічним стандартам надання стоматологічної допомоги.

 


До найбільш поширених та затребуваних показань до застосування лазера відносяться:

Операційні рани, виконані стоматологічними лазерами, від традиційних відсутністю кровотечі. Збереженням мікроциркуляторного русла навколо операційного поля, стерильністю, збереженням життєздатності країв рани і, як наслідок, значно коротшим періодом реабілітації, меншою хворобливістю. Використання стоматологічних лазерів доцільно при будь-яких хірургічних та терапевтичних втручаннях на м'яких тканинах у щелепно-лицьовій ділянці.

Лазер дає величезні переваги у лікуванні пародонтиту. Як відомо пародонтит, якщо його довго не лікувати призводить до розхитування зубів. Часто пацієнтові, який зіткнувся з цією проблемою, пропонують обточити всі рухомі зуби та поставити коронки.

Начебто зручно - викладаєш якусь суму і отримуєш рівні перлинні зубки. Але, на жаль, придбана таким чином «голлівудська» посмішка не радуватиме вас довго. Справа в тому, що при встановленні коронок зуби дуже часто депульпують (тобто видаляють нерви). А при пародонтиті кісткова тканина навколо таких «мертвих» зубів починає розсмоктуватися. З появою лазерних технологій став можливим якісно інший підхід до проблеми пародонтиту.

Лікування пародонтозу лазером крім зняття ендотоксинів та грануляційної тканини передбачає згладжування поверхні ясна та ретельне видалення зубного каменю, завдаючи при цьому мінімум шкоди емалі зуба.

Для усунення хронічних запальних процесів у пародонтальних тканинах необхідно зупинити проникнення в кров токсинів, для чого видаляється епітелій пародонтальної кишені та грануляційна тканина, яка піддається інфікуванню.

При комплексній терапії та відповідних показаннях у лікуванні пародонтальних захворювань застосовуються високоінтенсивні методи терапії лазером: деепітелізація, закритий кюретаж, видалення патологічних розростань тканини ясен та клаптеві операції.

Переваги лазерного лікування ясен

Завдяки використанню лазера післяопераційний період йде швидше, практично відсутні кровотечі, немає обмежень у прийомі їжі.

Важливе значення також має той факт, що лікування за допомогою стоматологічного лазера відрізняється:

Лікування ясен лазером має переваги над іншими методами лікування.

По-перше, завдяки своїй потужній антибактеріальній і стерилізуючій дії, стоматологічний лазер сприяє ліквідації патогенної мікрофлори зубоясенної кишені.

Стоматологічний лазер має біостимулюючі властивості, завдяки яким підвищується місцевий імунітет та зникають симптоми запалення при гінгівіті.

 

Зв'яжіться з нами

Бажаєте дізнатися більше про можливості лікування ясен лазером чи записатися на прийом? Зателефонуйте за номерами: (068) 354-90-55, (04594) 6-01-49 або натисніть кнопку «Зворотний дзвінок», і ми передзвонимо Вам.