Стоматологічна клініка у Броварах

Що таке гранульоми?

Гранулема зуба - це обмежена ділянка запаленої тканини у вигляді невеликого гнійного мішечка або вузлика близько півсантиметра в діаметрі в області кореня зуба.

Гранулема зуба є осередком інфекції та загрозою для подальшого розвитку запальних процесів у корені зуба.

Одна з основних причин гранульоми кореня зуба – періодонтит. Найчастіше зустрічається верхівкова гранульома, розташована на верхівці кореня зуба. Гранулема не є показанням для видалення зуба! При правильному та своєчасному лікуванні зуб можна зберегти!
Довгий час гранульома зуба протікає без симптомів.

Зазвичай гранульома зуба виявляється під час лікування інших зубів, або під час проведення профілактичного огляду на рентгені. При переохолодженні, впливі стресу, при загостренні інших захворювань можуть з'явитися такі симптоми як: припухлість та почервоніння ясен, сильний біль у зубі, потемніння зуба, виділення гною зі свищевого ходу в області гранульоми, підвищення температури, збільшення лімфовузлів. З появою цих ознак треба негайно звернутися до стоматолога та розпочати лікування. Не вилікована гранульома зуба може призвести до серйозних ускладнень.

Ускладнення гранульоми зуба

  Кіста зуба - грануляційна тканина, оточена капсулою, активно розвивається, заміщаючи собою відмерлу тканину в осередку запалення, і, в результаті, перетворюється на кісту зуба, більша і небезпечна запальна освіта.

  Свищ - канал, що з'єднує вогнище запалення з якоюсь порожниною для відтоку запальної рідини або гною.

  Флюс (періостит) - запальний процес у окістя.

  Остеомієліт щелепи - запалення щелепної кістки.

  Інфекційно-запальні ураження нирок, серця та інших органів.

  Сепсис – зараження крові.

Лазерний метод лікування кісти

Ще років десять тому існував лише один спосіб лікування кісти – видалення зуба. Стоматолог одразу після виявлення даного захворювання пропонував пацієнтові позбутися хворого зуба, а у разі ураження сусіднього – і його. Сьогодні наша стоматологічна клініка надає такий вид послуг як лікування кісти зуба лазером.


Переваги даного методу:

Доведено, що лазерне випромінювання благотворно впливає на зуби та ясна, а також перешкоджає виникненню карієсу.

При невеликих розмірах утворення через зубний канал порожнину кісти вводять лазер, при цьому кіста або гранульома під впливом світлового променя випаровується, а корінь зуба дезінфікується.

Утворюється спеціальна плівка, яка запобігає поширенню інфекції в тому випадку, якщо якісь мікроби зуміли вціліти під прицілом лазера. Хоча рецидиви хвороби після такої процедури виникають вкрай рідко (менше 1% зі 100).
Після видалення кісти лазером необхідно дотримуватися простих правил: не їсти і не пити протягом 4 годин, обробляти ротову порожнину антисептиком. В цілому, після лікування лазером настає дуже швидке загоєння і ніяких неприємних відчуттів не повинно бути.

Профілактика гранульоми зуба

Вчасно вилікуваний періодонтит, уважне ставлення до свого здоров'я загалом, повноцінний відпочинок, регулярні відвідування стоматолога 2 рази на рік – все це допоможе запобігти розвитку гранульоми та не допустить розвитку ускладнень.

Зв'яжіться з нами

Бажаєте дізнатися більше про можливості лікування ясен лазером чи записатися на прийом? Зателефонуйте нам: (068) 354-90-55, (04594) 6-01-49 або натисніть кнопку «Зворотний дзвінок» і ми Вам передзвонимо.